Zablokowany filtr DPF – co z nim zrobić?


Nawet jeśli na co dzień stosujesz się do zaleceń osób, które naprawdę znają się na motoryzacji i w celu zadbania o swój samochód oraz jego silnik i układ wydechowy celowo wyruszasz od czasu do czasu na autostradę, by móc pojeździć z wyższą prędkością, pewnych sytuacji nie jesteś w stanie przeskoczyć. Filtry DPF Poznań z czasem coraz bardziej się zatykają i jest to zupełnie normalne. Nawet w super zadbanym aucie taki filtr – prawdopodobnie – prędzej czy później się zatka. A co w takim wypadku można z nim zrobić i dlaczego właściwie tak się dzieje?

Możesz przeczytać dosłownie wszystkie artykuły na temat prawidłowego dbania o stan filtrów DPF i możesz zastosować się do wszystkich znalezionych w ten sposób wskazówek, ale i tak nie zdołasz ochronić tego filtra przed zapchaniem tak w stu procentach. To, że ulega on zatkaniu przez spaliny, wynika niestety z jego budowy, jakiej póki co nie da się zmienić. Zamiast więc nadmiernie skupiać się na działaniach zapobiegawczych, które nie są aż tak bardzo skuteczne, lepiej zainteresować się tematem oczyszczania filtrów DPF, albowiem od czasu do czasu rzeczywiście trzeba je oczyścić.

Poważnym sygnałem ostrzegawczym zawsze powinna być dla ciebie wyraźnie zapalona lampka, występująca na desce rozdzielczej. Innym łatwym do dostrzeżenia symptomem zapchanych filtrów będzie np. zbyt wyraźny zapach spalin z silnika albo np. totalna niemożność płynnego uruchomienia auta. Nie bagatelizuj tych sygnałów. Nie myśl sobie, że one same znikną, bo tak się na pewno nigdy nie stanie. Dopóki nie jest jeszcze aż tak źle i dopóki filtry DPF Poznań można jeszcze naprawić, zamiast je wymieniać, zgłoś się do serwisu, w którym zajmą się nimi profesjonaliści.

Nie ma co bawić się w takie naprawy czy wymianki na własną rękę. Twój autoryzowany serwis samochodowy wie najlepiej, co należy zrobić z twoim autem, aby znów zagwarantować mu pełną sprawność. Zdaj się zatem na doświadczenie i wiedzę ekspertów. Jeżeli twierdzą oni, że zapchany filtr w ogóle trzeba całkowicie wymienić, tak też powinieneś uczynić.

Zapraszamy: poznan-tlumiki.pl/